نتایج جستجو برای عبارت :

بیان و مشکلاتش

بسم الله الرحمن الرحیم
دروس مختصرة فی مقدمة كتاب شرح فصوص الحكم
1440 هـ

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
التعریف بالكتاب و مقدمته

2
فصوص الحكم 2

3
فصوص الحكم 3

4
فصوص الحكم 4

5
فصوص الحكم 5

6
فصوص الحكم 6

7
فصوص الحكم 7 تعریف العرفان النظری و الفرق بینه و بین العرفان العملی

8
فصوص الحكم 8 مراجعة أحكام الوجود السلبیة و الثبوتیة ج1

9

10
فصوص الحكم 9 الفصل الثانی فی اسمائه و صفاته سبحانه 

11
تتمة الفصل الثانی 

12
الفصل الثالث فی الأعیان الثابتة و التنبیه على الم
چرا تو زندگی ما از این آدمایی که براشون مهم باشه دردمون چیه وجود نداره؟ یکی که دلگیر بودنمون رو بفهمه، و بین همه ی مشکلاتش وقت برامون داشته باشه که مرحمی به زخم دلمون باشه! چرا همه نمکن روی زخم های قلب مون؟؟
اینقد بی کسی رو آدم کجا ببره؟؟
صدایی   سرشار از نا امیدی و اندوه از پشت شیشه ی دفتر منشی می امد . او اقرار می داشت ... تو که از زندگی من خبر نداری  , بابا مشکل دارم   می خوام برم مرخصی  
نمی تونم واستم . 
یکی از دوستانم به نام اکبر فلاح منشی گروهان بود 
گفتم چه شده است اکبر ؟ گفت ,  امروز پسته میگه نمی تونم واستم و منم نیرو ندارم
حالا نمیشه یکاریش کنی ؟حتما مشکل داره , گفت نه نمی تونم تو خودت میدونی که نیرو نداریم . چیکار کنم چاره ای نیست . 
چند روز قبل برای هوا خوری از برجک ها سر م
گام دوم راولایت راه ایران میکند/بابصیرت عاشقی را رمزایمان میکند/ملتی اندرجهان شدسربلندروزگار/خویشتن رااو فدایی بهررحمان میکند/رفتن راه امام آن شهیدان شدهدف/دشمنان راخوارورسوا بهرقرآن میکند/دررکاب رهبرخودتابه آخر میرود/مشکلاتش هرکجایی بازآسان میکند/انقلاب او کبیر و منجی عصر ظهور/باجوانان ولایی رمی شیطان میکند/انقلاب ماطلیعه برظهور مهدی است/یوسف زهرابه ایران بازاحسان میکند/
2484 - «پرویز کاردان» کارگردان فیلم‌های
مبتذل قبل انقلاب و مجری کنونی تلویزیون‌های لس‌آنجلسی، طی مصاحبه‌ای با
اعتراف به غیرمردمی بودن رژیم پهلوی، اذعان کرد: “مشکلات بسیاری داشتیم. من
منکر مشکلاتش نمی‌شدم. اگر یک پادشاه تمام قدرت‌ها را خودش نمی‌گرفت و ...
انتخابات آزاد وجود داشت و غیره، شاید این بلا سرمان نمی‌آمد ... این
حکومت چهل سال است که راه پیدا کرده و قدرت گرفته. برداشتنش هم کار
ساده‌ای نیست ...”منبع: yon.ir/mzdr119
دانلود فایل اصلی
یک عالمه سوال تو ذهنم دارم، سوالایی مه مول یک ویروس زیاد میشن
حس میکنم مغزم داره میترکه، سوالای بیجوابی که مدام جلو چشمم هستن
راستی یکی از بلاهایی که عجوزه سر مادر اورد سر خودش اومد
یادمه سالی که مامانم میاست صفرا عمل کنه مجبورش کرد هرچی زودتر عمل کنه، بدون این که کمکش کنه یک دکتر خوب پیدا کنه( چند وقت پیش مامان رفت پیش پورسیدی بخاطر مشکلاتش دکتر بهش گفته بود عملت اشتباه بوده اگه مجرای صفرارو به جای دیگه ای برده بود الان اینقد مشکل و درد نداش
وقتی توی دروس معرفتی میخوندم انسان موحد قدرتهای زیادی پیدا میکنه اما جز به اذن الله الحکیم از قدرتش استفاده نمیکنه... برام جذاب بود اما فقط میفهمیدم... منتها من میخواستم بچشم... امروز واقعه ای ذهنم رو درگیر کرد و رشحه ای از این کار موحدین رو چشیدم...
وقتی امروز در محل کار به محسن گفتم خانم فلانی چرا اینقدر اشتباهاتش زیاد شده... اغلب هم میبینم داره با تلفن صحبت میکنه... من به این روندی که در پیش گرفته اصلا خوشبین نیستم... محسن گفت: آره مهندس مدتیه خیل
گریه بااشک دارداین فراق وانتظار/سختی بهرمسلمان درجهان شد آشکار/دشمنان دین احمدخنجراز رو بسته اند/ابتلای خلق عالم ناگوار و بیشمار/وقت آن گشته که شیعه بادعا کاری کند/باتوسل صدعنایت میکند پروردگار/درکنارعلم ودانش قدرت ایمان که هست/تلخی در زندگانی میرود درروزگار/وحدت و ایثار امت رهگشای مشکلات/عشق بر آل محمد بهرشیعه افتخار/با ولایت محوریها میشودآرامشی/بعد سختی زمستان میرسد فصل بهار/ازبصیرت ملت ما مشکلاتش حل شود/رهبرفرزانه مادرجهان چون ذوال
تقریبا بعد از یک ماه که کاملا از هم بى خبر بودیم.. تماس تصویرى گرفتم. با اینکه مدت طولانى هست که مریضم و مجبورم به تظاهر چیزى که نیستم، لبخند میزدم و از حال و احوالش میپرسیدم اما چهرش ناراحت بود.. از شرایطش و مشکلاتش میگفت.. از اینکه سرش شلوغه و هنوز نمیدونه فردا باید بره سفر بخاطر کارش یا نه.. از اینکه از حجم فشار خسته اس و هزار جور غر دیگه. میگفتم غصه نخورین.. حل میشه.. درست میشه. سعى کردم بحث رو عوض کنم و حالش رو خوب..گفتم چقدر این رنگ پیرهن بهتون م
یعنی این چند روز بعد اون ماجرای رمز دار تازه فهمیدم ، روابط چقدر زیاده و من چقدر ساااده ام :/ 
فکر میکردم طرف متاهله چون حلقه دستش بود ! الان فهمیدم دوست پسرشه ! بعد اینها به درک ! نشسته راحت از روابطشون میگه ! 
به اون یکی که دوست پسرش همکلاسیمونه ، میگم اون فلش من رو از دوست پسرت بگیر فردا بیار برام لطفا !برگشته میگه امشب نوبت خونه ی منه ، بیاد میگم بیاره میگیرم ازش :/ 
من :/ نوبت خونه ی اون :/ 
اون یکی ۱ ساله با دوست پسرش به هم زده ، نشسته از مشکلاتش
حقیقت این است که اگر شما یک کسب و کار را مدیریت می کنید، نمی توانید یک وب سایت نداشته باشید. وب سایت کسب و کار شما می تواند به شما برای ایجاد مشتری های بیشتر کمک کند. زمانی که یک مشتری جستجوی اینترنتی گسترده ای را برای آن کسب و کاری که می تواند مشکلاتش را حل کند یا نیازهایش را برطرف نماید، انجام می دهد، نام شما در فضای وب آشکار می شود. یا زمانی که یک مشتری می خواهد اطلاعات بیشتری را در مورد کسب و کارهای خاص پیدا کند، شما را در اینترنت می یابد. در ا
میگم فکرشو بکن امشب خدا عشقش بکشه عدالت رو روی زمین بر قرار کنه و هر کسی اون جایی باشه که باید باشه!
بعد یهو ببینیم آقای جوانی که با فوق لیسانسش سر چهار راه روزنامه می فروخته، شده سر دبیر همون روزنامه و حسابی روزنامه برای خودش طرفدار پیدا کرده...
پسرک فال فروش با استعداد، بورسیه گرفته و سر کلاس درس نشسته و فارغ از دنیا و مشکلاتش داره مثل بلبل جواب سوال معلمش رو میده...
فلان تاجر بی سواد مفت خور، داره شیشه ماشین ها رو پاک می کنه و به خاطر یه سکه چ
فجرپیروزی ایران یک طلیعه برظهور/آمده برقلب ملت رحمت وجشن وسرور/چونکه طاغوت ستم رامحوکرده انقلاب/یک یک ایرانیان راهست یک حس غرور/باعنایات خدایی دین ماشدسرفراز/رفته است از کشورما جلوه های ظلم وزور/رادمردی آسمانی رهبر امت شده/آمده برملت مامقتداازجنس نور/ملتی بیدارگشته بانوای اهل بیت/ دررکاب رهبرخود دائما داردحضور/یک یک ایرانیان راحضرتش بیدار کرد/انقلابی از خمینی برجهان دارد صدور/بعدروح الله آمد حضرت سیدعلی/شدجهانی انقلابش ازبر نزدیک ودو
یکی از دوستان قدیمم وضع زندگی خوبی نداره دقیقا هم توی کوچه ماست خونشون چند سال پیش کتابای کنکورم رو برد سال بعدش بهش پیام دادم حالش رو بپرسم خیلی بد جواب داد توی خیابونم ما رو می دید اصلا توجهی نمیکرد جوری شد که من فکر کردم اینطوری راحت تره تا اینکه امسال مامانم رفته خونشون گفته به زهرا بگو بیاد پیشم بیاد خونمون من از صبح تا شب تنهام تا اینکه و کلی از مشکلاتش برای مادرم گفته مادرم هم سریع به من انتقال داد داشتم فکر میکردم باید برم خونشون یانه
جغد پیری بود که روی درخت بلوطی زندگی میکرد.
جغد هرروز اتفاقاتی که دور و برش می افتاد را تماشا می کرد.
دیروز پسری را دید که به پیرمردی کمک کرد و سبد سنگینش را تا منزلش برد.
امروز دختری را دید که سر مادرش داد میزد.
هرچقدر بیشتر میدید، کمتر حرف میزد.
هرچقدر کمتر حرف میزد، بیشتر میشنید.
میشنید که مردم حرف میزنند و قصه می گویند.
شنید که زنی میگفت، فیلی از روی دیوار پریده است.
شنید که مردی میگفت، هرگز اشتباه نکرده است.
او درباره ی همه ی آدم ها شنیده بو
خواهر بزرگ بزرگه داشت از کشاکش و مشکلاتش با ساینایی میگفت که توی سن بلوغ هست،باوجود تمام مراقبت ها و منع فضای مجازی،مدرسه غیرانتفاعی و سطح بالا،باز هم در میان دوستان دخترش کسی پیدا میشه که ان ها را تشویق به شنیدنِ موزیک هایی که درواقع میشه گفت محتوای آن فقط فحش های رکیک است که کمی چیدمان ادبی دارد!
ساینایی که دوست دارد مثل دوستانش در اینستاگرام فن پیج این به اصطلاح خواننده را مدیریت کند.
دراین بین ماه بانو با تعجب پرسید"چی گفتی؟" خواهر بزرگه
فتوای ابن حزم به حلال بودن خوردن لاک‌پشت، کرکس و خفاش و موش و بزمجه و خرچنگ!!!
ابن حزم اندلسی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
۱۰۰۰- مَسْأَلَةٌ: وَالسُّلَحْفَاةُ الْبَرِّیَّةُ وَالْبَحْرِیَّةُ حَلَالٌ أَکْلُهَا، وَأَکْلُ بَیْضِهَا لِقَوْلِ اللَّهِ تَعَالَى: {کُلُوا مِمَّا فِی الأَرْضِ حَلالا طَیِّبًا} [البقرة: ١٦٨] مَعَ قَوْله تَعَالَى: {وَقَدْ فَصَّلَ لَکُمْ مَا حَرَّمَ عَلَیْکُمْ} [الأنعام: ١١٩] وَلَمْ یُفَصِّلْ لَنَا تَحْرِیمَ ا
بعد از سه روز چنبره زدن در اتاق،به اصرار ماه بانو از خانه بیرون زدم.رسیده بودم به چهارراهی که زمانی بچه بودم در آنجا حمامی بود به نام شکوفه،برای همین به چهارراه شکوفه معروف بود،الان که حمام تخریب شده نمیدانم اسم چهارراه چی شد،در هرحال چهارراه شکوفه منتظر سبز شدنِ چراغ عابر بودم و به محض اینکه سبز شد قدم در خیابان گذاشتم و پرایدی مثل میگ میگ از جلوی من رد شد،درست در چند قدمی ام با تیبای نگون بخت تصادف کرد و جیغ بنفش من در خیابان طنین انداز شد.
۱. این خشم و عذاب این‌روزها رو توی قلبم ذخیره خواهم‌کرد؛ این اندوه رو! که اگه فراموش کنم تا ابد به خودم بدهکارم.
۲. می‌گن که «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست.» نمی‌دونم این اشعار و جملات پرمغز و نغز چرا فقط برای من موثر هستن؟! اگهمن دل یه نفر رو شکسته بودم، فورا عکس‌العمل کارم رو دریافت می‌کردم ولی الان که مفعول قضیه محسوب می‌شم، اساسا قانون سومنیوتون از سرفصل تمامی کتاب‌های فیزیک و ایضا واقع
زبان آلمانی جزء سه زبان مهم در دنیا به شمار می آید که متقاضی بسیار زیادی در کشور ایران دارد .
 بعد از 23 سال تلاش بی وقفه و مستمر در امر آموزش زبان های خارجی باید بگوییم دنیای زبان المانی کمی با سایر زبان ها متفاوت است اما مشکلاتش مانند سایر زبان های خارجی است .
بسیاری از افراد به دنبال این هستند که زبان آلمانی را در مدت زمان کوتاه بیاموزند . موسسه دنیای زبان در امر تدریس خصوصی زبان آلمانی صدر نشین است .
زبان آلمانی با دو لهجه آلمانی و اتریشی گوی
بعضی روزها نمی‌توانم تمرکز کنم. نمی‌توانم گوشی را کنار بگذارم. نمی‌توانم سر وقت به کلاسم برسم. حتی برای دیر رسیدن دلهره نمی‌گیرم. نمی‌دانم عقل و حواسم به کجا پر می‌کشند اما خوب می‌دانم که سر جایشان نیستند. امروز سر کلاس انگار تازه روشنم کرده بودند و هنوز ویندوزم بالا نیامده بود. گاهی من، من نیستم و نمی‌دانم که کیستم. من عادی نبودم و از پس تمریناتم برنمی‌آمدم. از علایم اضطراب فقط بالا رفتن دمای بدن و عرق کردن را داشتم. ناراحت شده بودم و مر
خدمت همه خانواده برتری های عزیز سلام عرض میکنم
در ابتدا از همه کسانی که وقت میذارن نظر مینویسن و حتی کسانی که میخونن و نظر نمیذارن تشکر میکنم. در هر صورت به  راهنمایی تون نیاز دارم. 
چند سال پیش تو دانشگاه با یه آقایی آشنا شدم که شدیدا به من علاقه مند شده بودن. اون موقع هر دو دانشجو بودیم و شرایط ازدواج نداشتیم. اگر هم می اومد خواستگاری چون دانشجو بود خانواده ام قبول نمیکردن. در مدت زمانی که با هم حرف زدیم با رعایت همه خطوط قرمز بود، نذاشتم تبد
چیزی که برای آدم میتونه آزاردهنده باشه محدودیت هست. چیزی که من به عنوان یک ایرانی با تمام وجود توی همه ابعاد زندگیم لمسش کردم. درسته نباید محدود شد، باید تهدید رو فرصت کرد، از نقاط ضعفت قدرت بسازی و بجنگی و تلاش کنی اما وقتی با تمام وجودت تلاش میکنی و بازم توی دنیا یک ایرانی می مونی که با تمام وجودت نگرانی لحظه به لحظه اتفاقات مملکتت توی صورتت موج میزنه و اشکت رو حتی درمیاره چیزی می مونه واسه گفتن؟ یه استادی داشتیم یه زمانی حرف قشنگ میزد، میگ
مثل مادری که داره قصه ی زندگی تک تک بچه هاشو از طفولیت تا اوج رشد میبینه...
مثل پیر فرزانه ای که هزاران قصه ی عجیب از زندگی ادما دیده...
دارم قصه ی زندگی دوستام و آدمای اطرافمو میبینم...
از لحظه ی درد تا لحظه ی آرامش...
از لحظه ی دویدن های بی امان تا رسیدن به توانایی فکر کردن به آرزوهای بزرگ...
حالا...هر آدم جدیدی که وارد زندگیم میشه...
وقتی از رنج و غصه هاش میگه...
وقتی از مشکلاتش با استادش میگه...
وقتی از تنهایی و بی عشقی میگه...
من همه قصه هایی که دیدمو یا
خواب دیدم کنار دریاییم و داریم قسمتی از مشکلات‌مون رو حل می‌کنیم. تو خواب باید می‌رفتی سفر، من هم مثل همیشه نگران همه چیز بودم... یهو دیدیم یه سیلِ بزرگ داره با سرعت زیاد به سمت‌مون میاد. نه راه فرار داشتیم و نه حتی زمانش رو، خواستیم به موازات دریا حرکت کنیم تا در امان بمونیم اما دریا هم طغیان کرده بود. بین سیل و سونامی گیر کردیم. ترسیدیم. فکر کردیم همه چی تمومه. از مردن ترسیدم.. محکم بغلم کردی و گفتی: "اگه گمت کنم چی؟!". حرفی نزدم و شروع کردم به خ
در اواخر دهه 1800، هیستری به عنوان یک اختلال روانی مشاهده شد. ژن مارتین چارکوت، متخصص مغز و اعصاب، برای درمان زنان مبتلا به هیستری از هیپنوتیزم استفاده کرد.

رمز و راز هیستری نقش مهمی در توسعه اولیه روانکاوی داشت. سیگموند فروید، روانکاو مشهور اتریشی با چارکوت تحصیل کرده بود، بنابراین او تجربه دست اول را در رصد بیماران مبتلا به هیستری و همچنین روش های درمان چارکوت داشت.

این کار فروید با همکاری جوزف برور در مورد آنا او، زن جوانی که علائم هیست
گاهی افکار منفی بزرگترین دشمن افراد است.افکار بد ومنفی می تواند انسان رابه طرف افسردگی بکشاند.بنابراین هرگاه احساس افسردگی کردید حواس خودرا به موضوعی دیگر معطوف کنید.مثلا به پیاده روی بروید یا کتاب بخوانید،جدول حل کنید.درحقیقت کاری انجام دهید که ذهنتان را از ترس هاونگرانی ها به موضوع دیگری جلب شود.موارد متفاوتی وجوددارد که می تواند ما را گرفتار این بیماری ویران کننده کند،اما روش هایی برای مهار آن نیز وجوددارد که می توانیم با استفاده از آ
بیشتر شبیه یه شوخیه این زندگی بهتر. میدونم همیشه غر و ناله هامو میارم واستون، ولی حقیقت اینه که همیشه نوشتن مخصوصا اینجا برای رسیدن به یه آرامش نسبی کمکم کرده. 
وقتی می بینم چطور در برابر مشکلاتم ضعیف و شکننده م و همزمان  انقدر مغرورم که نمیتونم از کسی کمک بخوام از خودم بدم میاد. دیشب داشتم فک میکردم نکنه این همه سال ادای آدمای قوی و مستقل رو در میاوردم. آخه آدم قوی که وقتی با مشکل روبرو میشه گریه نمیکنه. راه حل پیدا میکنه و مث کوه پای حل مشکلا
شــــب ها که خیره که میشوم به آسمــان
از خودم می پرسم: 
"واقعا من و مشکلاتــم کجای این دنیای به این بزرگی را گرفته ایم؟" 
شاید نقشه ای پشت اینکار بوده
که شب ها بزرگی دنیا بیشتر به چشم بیاید، تا همه بتوانند درک کننــد که آن مانع بزرگ در زندگی تک تکمان، واقعا چقــدر کوچک و ناچیز است! شاید نقشه ای در کار بوده، که بتوان هر چند وقت یکبار از روی زمین پــرواز کرد به دنیایی که برای هیچــکس نیست!
 سند ندارد
قولنامه ندارد
اجاره و رهن ندارد
سرزمینی برای ه
می‌خواستم امروز یک پست ادبی برایتان منتشر کنم که دیدم دکتر صفایی‌نژاد مرا به یک پویش وبلاگی دعوت کرده؛ پویش کمکی از ما بر میاد؟ که بیاییم و به بیان، پیشنهاداتی بدهیم برای رفع مشکلاتش. حالا آمده‌ام بنویسم و اما به نظرم هرچه بگوییم تکرار است؛ هرچه بگوییم بیان چیزهایی است که مثل روز روشن است! 
برای ایجاد منابع مالی، تبلیغات راه خوبی است، پیداکردن یک حامی مالی و حتی تغییر قیمت ابزارها و امکانات! من مطمئنم خود بیان هم این‌ها را می‌داند. پس چه
فنجان قهوه را روی میز خانم موشه گذاشتم و همانطور که جواب پیام مادرم را می دادم حواسم به فرشته بود که برایمان از خودش می گفت. منظورم از «ما» من و خانم موشه است. فرشته را خیلی خوب نمی شناسم. دومین جلسه ای است که با هم داریم و جز همان چیزهای معمول چیز خاصی از یکدیگر نمی دانیم. می دانم یازدهم است و می دانم گرافیک می خواند. می دانم یک خواهر بزرگ دارد و می دانم چندتا از مشکلاتش با چندتا از مشکلات من یکی است و همین باعث می شود آن چنان صمیمانه به یکدیگر لب
اقا چن روز پیش با تیمور ملقب به سلطان رفته بودم بیرون سلطان یه دوست دختر داره شایدم قراره داشته باشه اسمش ستاره هست من با این ۲ تا رفته بودم بیرون الته فقط این ۲ تا نبودن دیگه علی و علیرضا و یه سری دیگم بودن (ک=میدونم که به درکتون) حالا سلطان رو ستاره که غیرت داره ولی من مث که این قظیه رو خیلی جدی نگرفته بودم هیچی حالا سلطان اصابش خراب شده منم که کلا از فراینده فیرتی شدن خیلییییی عشق میکنم ولی این سری دیگه خیلی جدیه مثل این که .
حالا این سلطان نمی
 داستان فیلم :
این فیلم روایتگر زندگی شهریار، پسر جوانی است که در روابط اجتماعی‌اش
دچار سو تفاهم‌هایی مثل روابط خواهر-برادری و یا بددلی در ارتباطات
عاطفی‌اش می‌شود که هر یک از این روابط، او را تنها تراز قبل می‌کنند
نوراستنی یک اختلال عصبی است به معنی ضعف عصبی دائم، سستی کلی دستگاه عصبی.
نوراستنی شهریار ۲۵ ساله، که به‌شدت دچار افسردگی شده و به توصیه دوستانش
به روانشناس مراجعه می‌کند و به واکاوی مشکلاتش با خانواده و اجتماع
می‌پرداز
شاید عنوان حالتونو بهم بزنه ...معذرت میخوام
راستش حال خودمو هم بهم زد ...
اما حقیقت چیز دیگری ست !
من همونی نیستم که تف میکنه !اما در اصل که نه !در فرع  همونم ×!
اون روز سر کلاس یه بحثی مطرح شد به نام هوش معنوی !
اینکه هوش معنوی چیه رو دقیق خودم نمیدونم و همین قدری هم که میدونم حوصله توضیحش نیس حقیقتا ...اما از مثال های فقدان این هوش این بود که یه خانومه تو چین چون این ویروس شناخته و ناشناخته رو گرفته بود ...آب دهانشو میزد به دستمال های تمیز تا بقیه رو م
⁉️⁉️ «بسیار یکدنده و لجباز است، اما با مهربانی مطابق میلم می‌شود»، «من می‌توانم او را بروفق مرادم سازم»، «الان به هوای مجردی چنین رفتار می‌کند، دنیای تاهلی حال و هوایش را تغییر می‌دهد» و... .
با فردی مواجه شده‌اید که به نظر آدم جالبی است، بخشی از نیازها و خواسته‌های شما از همسر را برآورده می‌کند، اما در عین حال شخصیت او بسیار متفاوت از شخصیت شماست. با وجود این تصمیم دارید دل به دریا بزنید و با او ازدواج کنید؛ با خود می‌اندیشید بعدترها
مادر و پدرم و خیلی از مادر و پدرهای دیگر این طرف ها پدرانشان را "دادا" صدا می زنند. تا هفت سال پیش من دو پدر بزرگ و دو مادربزرگ داشتم که جمعا می شدچهارتا ایکسبزرگ! و آن وقت ها از این بابت خوشحال بودم چون من کلا آدمی هستم که اعداد زوج را ترجیح میدهم. اما هفت سال قبل اتفاقی افتاد که باعث شد من فقط یک پدربزرگ و دو مادر بزرگ داشته باشم. اما این شاید تنها استثنا در این باره باشد که توانستم عاشق یک عدد فرد باشم! قبل از رفتن دادا، یا بهتر است بگویم سال ها ق
باران که ببارد دلتنگ می شوم چشمانت را..... آخرین بار که نگاهم به نگاهت گره خورد چشمانت بارانی بود.ب‌اران که ببارد دلتنگ می شوم؛ دلتنگ نگاهت،دلتنگ صدایت،دلتنگ نفس هایت...باران که ببارد شال و کلاه می کنم و دوان دوان خودم را می رسانم به همان قرار قبلی خودمان و منتظر می مانم تا تو با همان ظاهر همیشگی ات بیای و آن گل های زرد زنبق را به سمتم بگیری... و این منم که ذوق میکنم از دوباره دیدنت با آن لبخند همیشگی....بعد هراسان می نشینم پشت دوچرخه ات می گویی بر

چند سال پیش وقتی رفته بودیم برای تحقیق در مورد دو شهید جنگ تحمیلی !
یکی از دوستانم یک خوابی به شهید دید که خبر از آینده بود.
جالب بود خبر از آینده دوستان من و خودم و البته زن داداشم بود !
تک تک اسم دوستان منو و اسم منو و زن داداشم  میبره و میگه آینده شون چی میشه ؟! 
بعد اون خواب داستان زندگی ف بود.
اولین اسم ف بود ! ف دختری خوب و مهربون که مشکلاتش حل شد و به سر و سامان رسید و
متاهل شد و الان خدا رو شکر زندگی خوب و خوشی داره.
دومیش ی بود ! ی قبلنا یه دخ
کارگردان: سروش صحت | ژانر: طنز اجتماعی
تعداد قسمت ها: 57 | فرمت: AVI | مدت: 40 دقیقه
تعداد سرورها: 2 عدد | میانگین حجم هر قسمت: 300 مگابایت
خلاصه:
داستان‌ سریال ساختمان پزشکان به زندگی پردردسر پزشکی به نام نیما می‌پردازد. او در میان مشکلاتش با بیماران مختلف و گرفتاری‌های ناشی از پرداخت اجاره خانه، اقساط مختلف، مهریه همسر سابقش، تلاش دائمی برای حفظ آرامش و صلح بین والدین بی‌ملاحظه و همسر وسواسی‌اش قرار دارد.
بازیگران:
بیژن بنفشه خواه، محمد شیری، شق
کارگردان: سروش صحت | ژانر: طنز اجتماعی
تعداد قسمت ها: 57 | فرمت: AVI | مدت: 40 دقیقه
تعداد سرورها: 2 عدد | میانگین حجم هر قسمت: 300 مگابایت
خلاصه:
داستان‌ سریال ساختمان پزشکان به زندگی پردردسر پزشکی به نام نیما می‌پردازد. او در میان مشکلاتش با بیماران مختلف و گرفتاری‌های ناشی از پرداخت اجاره خانه، اقساط مختلف، مهریه همسر سابقش، تلاش دائمی برای حفظ آرامش و صلح بین والدین بی‌ملاحظه و همسر وسواسی‌اش قرار دارد.
بازیگران:
بیژن بنفشه خواه، محمد شیری، شق
سوال از اوج یادگیری
سوال از اوج یادگیری
سلام خسته نباشید
من برعکس همه هدف و انگیزه ای برا درس خوندن ندارم...دوس دارم بخونم ولی هدفی ندارم ...یه چند مدتی هدفم پزشکی بوده ولی از بس اطرافیانم میگن خیـلی خیلی سخته دیگه فکرم مشغول شد دیگه انگیزمو از دست دادم
نمیدونم چیکار کنم بخدا
اصلا امیدی ب خودم ندارم...
موفق باشید

سلام به شما امیدوارم که حالتون خوب باشه
در رابطه با مشکل شما که مشکل تعداد بسیار زیادی از کنکوریهای ما هست باید عرض کنم که هیچ چیزی د
شرکت بیان یه مسئله ای که داره این است که «نمی‌تواند به مشکلات اعضای خود و وبلاگ‌نویسان رسیدگی کند.» 
من در بلاگ اسکای هم مینویسم، تقریبا به تمام ایمیل‌ها و نظرات درسریع‌ترین زمان پاسخ میدهند و راجع به مشکلات و باگ‌ها و خطاهای وبلاگ‌تون حتما بهت مشاوره و راهنمایی میدهند، فقط امکان مهاجرت فعلا فراهم نیست! یعنی من با بیش از صد نوشته و مقاله که با تاریخ و زمان ثبت‌شدن‌شون بشه به وبلاگ دیگه منتقل‌شون کرد روبرو هستم، خب عملا با کپی پیست کیف
سلام و عرض ادب :)
پویشی راه افتاده با عنوان «کمکی ازم برمیاد؟» برای نجات بلاگ و وبلاگ‌هامون. امیدوارم بیان، بهش توجه کنه و با پیشنهادات خوب بلاگرها، دوباره این‌جا جون بگیره. من برای وضعیت فعلی بیان و مشکلاتش نمی‌تونم پیشنهادی بدم، ولی اگر بتونم کمکی به بیان کنم، قطعا کوتاهی نخواهم کرد. خلاصه لبیک بیان‌جان!  

سال کنکور فعالیت من این‌جا خیلی کم شد و کیفیت وبلاگ هم به‌شدن افت کرد. آمار وبلاگ من پایین اومد و این مسئله، به‌علاوه‌ی فضای سرد
مادربزرگم آلزایمر داشت. هیچ کسی را نمی‌شناخت. حتا خودش را هم نمی‌شناخت. همه چیز از یادش رفته بود. حتا راه رفتن هم از یادش رفته بود. مثل بچه‌ای تازه متولد شده احتیاج به مراقبت داشت. مادربزرگم وقتی که مرد سنی نداشت. هفتاد و پنج سالش بود. بدون هیچ گونه بیماری دیگری، نه دیابت، نه فشار خون، نه مشکل قلبی عروقی و نه هیچ مشکل دیگری به جز فراموشی. مادربزرگم نمی‌دانست کیست؟ کجاست؟ اطرافیانش آشنا هستند؟ غریبه اند؟ مادربزرگم عذاب می‌کشید و عذاب می‌دا
بسم الله الرحمن الرحیم
شرح علم النفس الفلسفی 
تقریرات السید جعفر الحكیم لدروس الشیخ غلام رضا فیاضی

ت
عنوان الدرس
الرابط

1
التعریف بالكتاب و المصادر المعتمدة ، و مقدمة فی تعریف النفس 

2
تعریف النفس عند أرسطو

3
تتمة تعریف النفس عند أرسطو

4
تتمة على تعریف أرسطو للنفس (بدایة الدرس الثانی من الكتاب الدراسی)

5
تعریف النفس عند ملا صدرا، ابن سینا، الفارابی، أفلاطون، أخوان الصفاء (تتمة الدرس الثانی من الكتاب الدراسی)

6
مناهج البحث فی النفس 

7
تن
مادربزرگم آلزایمر داشت. هیچ کسی را نمی‌شناخت. حتا خودش را هم نمی‌شناخت. همه چیز از یادش رفته بود. حتا راه رفتن هم از یادش رفته بود. مثل بچه‌ای تازه متولد شده احتیاج به مراقبت داشت. مادربزرگم وقتی که مرد سنی نداشت. هفتاد و پنج سالش بود. بدون هیچ گونه بیماری دیگری، نه دیابت، نه فشار خون، نه مشکل قلبی عروقی و نه هیچ مشکل دیگری به جز فراموشی. مادربزرگم نمی‌دانست کیست؟ کجاست؟ اطرافیانش آشنا هستند؟ غریبه اند؟ مادربزرگم عذاب می‌کشید و عذاب می‌دا
راستش چند وقت پیش رفته بودم ولایت، قدیمیای وبلاگ که می دونن شما هم بدونید بد نمیشه! من تنها زندگی می کنم ، یعنی هشت سالی هست که تک و تنها سیر می کنم و واسه خودم خوشم. 
راستش این سری رفته بودم ولایت باز هم به نتایج جدید تری رسیدم ، من قطعا تحمل زندگی دوباره با خانواده و این که دائم یه جا باشم رو ندارم ولی از طرفی هم حوصله جنگ با دیگران رو هم ندارم . 
به فارسی نرم بخام بهتون بگم مدتیه با هیچ کس درگیر نمیشم، کسی رو تهدید نمی کنم، سوار گردن کسی نمیشم .
یک زمانی عضو، وابسته و سرپرست سایتی شدم که کتاب نقد می کرد. آنقدر به آن وابسته بودم که سعی می کردم یک تنه سایت را رشد بدهم. در آن نقدهای خوب بنویسم و آنقدر بخوانم که مخاطب بفهمد سرپرست انجمن کتاب خوان است. یادش بخیر! 
روند نابودی سایت ذره ذره بود. عدم اتحاد بین سرپرست ها، درگیری بین مدیران و از آن بدتر، جنگ قدرت برای یک سایت. من درگیر جنگ نمی شدم و حتی سعی می کردم آن را نبینم. سعی می کردم این مشکلات را نادیده بگیرم و برای سرپا نگه داشتن سایت بجنگم.
نمیدونم چی پیش میاد، نمیدونم چی میشه ولی هرطوری حساب و کتاب میکنم دلیلی برای شاد نبودن وجود نداره. هر اتفاقی که بیفته، هر راهی رو که انتخاب کنم، هر تصمیمی که بگیرم، هر چی که توی تقدیر و سرنوشتم رقم خورده باشه، من راضیم. این بار راضیِ راضیم. چی میشه که بشه؟ چی میشه، اگه بشه! یعنی «من راهی توام؟ ای مقصد درست!»بی نهایت نیازمند دعاهاتون هستم.
+ دخترعموم که کنکوریه، همیشه با من در تماسه و با هم مشکلاتش رو رفع میکنیم. نمیشه گفت مشاوره اش هستم چون خودش
بسم الله الرحمن الرحیم
❓ آیا استغفار کردن فقط با ادای لفظ میسرمیشه یا به شکل دیگه باید استغفارکرد؟
هر ذکری سه قسم دارد: ذکر لفظی . ذکر قلبی . ذکر عملی
یعنی اگه ما استغفاری که میکنیم فقط لفظی باشه یک سوم ایمانمون حفظ میشه .
اگه قلبی هم باشه دو سوم ایمانمون حفظ میشه
آگه عملی هم باشه یعنی گناهانمون رو جبران هم بکنیم و دیگه تکرارش نکنیم اونوقت تمام ایمانمون حفظ میشه . یعنی قلبمون اون موقع پاک میشه
البته اگه همون ذکر لفظی رو زیاد و از ته قلب بگیم یعن

تو پست قبلی بنابر درخواست خیلی ها بعضی از موارد مشکلات تعدد رو نوشته بودم، مشکلاتی که دوستان تعددی برام باز گو کرده بودند و راه حلها و ..... 
مثلا اینکه بین دو زن تعامل باشه و زن اول تجربیاتش رو در مورد همسر به دومی بگه و دومی بچه ها رو تو شب زن اول نگه داره.... . اگر چه من خودم تجربیاتم رو در اختیار همتا قرار می دم ولی هرگز نمی تونم بخوام بچه ها رو نگه داره. یادمه یبار که بچه  رو که نمی خوابید،برد پایین باهاش بازی کنه تا من که حالم خوش نبود بخوابم،

تو پست قبلی بنابر درخواست خیلی ها بعضی از موارد مشکلات تعدد رو نوشته بودم، مشکلاتی که دوستان تعددی برام باز گو کرده بودند و راه حلها و ..... 
مثلا اینکه بین دو زن تعامل باشه و زن اول تجربیاتش رو در مورد همسر به دومی بگه و دومی بچه ها رو تو شب زن اول نگه داره.... . اگر چه من خودم تجربیاتم رو در اختیار همتا قرار می دم ولی هرگز نمی تونم بخوام بچه ها رو نگه داره. یادمه یبار که بچه  رو که نمی خوابید،برد پایین باهاش بازی کنه تا من که حالم خوش نبود بخوابم،
از وقتی راهنمایی میرفتیم و مشکلات احساسی باید توی مدرسه روی میز پینگ پنگ ، موقع خوردن نون پنیر خیار ، با درد و دل کردن حل میشد ، من نقش آغوش رو داشتم . یعنی همونطور که سعی میکردم یجوری زورکی صبحونه مو تموم کنم که ظهر با مامانم درگیر نشم ، گوشام یا خودم رو هم آغوش میکردم واسه حرف های دوستم که داشت برام از مشکلاتش میگفت . تو دبیرستان کم کم آغوش کلامی پیدا کردم . یعنی حتی اگه توی دلم فکر میکردم چقد شرایط دوستم سخته سعی میکردم جوری حرف بزنم که طرف ام
دستگاه های کپی هم مثل بقیه دستگاه های مورد استفاده در حوزه فناوری، خطاهایی دارن که باید بهشون توجه بشه و به موقع برطرف بشن. ما در این مقاله قصد داریم شما رو با ارور های فتوکپی آشنا کنیم. دستگاه کپی، درست مثل بقیه ی ماشین های اداری، مشکلاتش رو در قالب یک پیام به کاربر اعلام میکنه، این کاربر هستش که باید معنا و مفهوم این ارورها رو به خوبی بدونه تا بتونه برای رفع کردن این ارور، اقدام مناسب رو انجام بده. اهمیت این مساله اونجا مشخص میشه که اگه این
باراک اوباما، ‌رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا گفت که بسیاری از مشکلات جهان برآمده از این است که «پیرمردان از قدرت کناره‌گیری نمی‌کنند».
رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا گفت که اگر زنان در دو سال آینده در تمامی کشورها بر سر کار باشند، «همه‌چیز بهتر خواهد شد.»
وی در ادامه افزود: «در این صورت، جنگ کمتری در کار خواهد بود ،مراقبت از کودکان بهتر خواهد شد و استاندارد زندگی بهبود خواهد یافت».

اوباما اضافه کرد: «اگر به جهان و مشکلاتش نگاهی بیندازید، خواهید
سلام
یک هست که مشکل روحی داره، اما علتش رو نمی دونه، خودزنی میکنه اونم شدید و به خودش آسیب میزنه و سال ها درگیر مسائل روحی میشه، همه کار کرده برای درمانش، از مشاور و روانپزشک گرفته تا طب سنتی و اسلامی. حتی چند سال حالش بد بود که از خونه بیرون نرفته و دانشگاه نتونسته بره. حتی عاشق نماز بوده ولی به حدی حالش بد شده نتونسته نماز بخونه، لحظه ای به جنون میرسه و مدام افکار منفی و آزار دهنده داره .
شاید درگیر نیروهای ماورائی شده باشه، و به اصطلاح طلس
روانشناسی علمی است که در مورد رفتار انسانها در ارتباط با محیط اطراف خود و تفاوت  رفتارها می‌پردازد. هدف اصلی رشته روانشناسی بررسی وضعیت های انسان در مواجهه با موارد مختلفی است که در زندگی برای وی پیش می‌آید. روانشناسی در واقع علم مطالعه رفتار و فرایندهای ذهنی انسان است. روانشناسی به بحث های مختلف رفتار و فرایندهای روانی مانند ادراک، احساس، شخصیت، هوش، هیجان و انگیزه می پردازد. این رشته رشته کاربردی است که تمام جنبه‌های زندگی انسان را در
همه کسانی که مجبور به مهاجرت می شوند، حتما برای خود دلایل محکمی دارند که می تواند آنها را قانع کند تا وطن خود را ترک کنند.
بهر حال همه به این موضوع اقرار دارند که وطن با تمام مشکلاتش، وطن است، ولی فشارهای نابجا و نگرانی ها برای آینده، مجبور به ترک وطن و اقامت در کشوری دیگر می کند.
روشهای مهاجرت بسیار است، از تحصیلی و کاری تا پناهنگی. من با توجه به سابقه کاریم، فعلا به دنبال مهاجرت و اقامت کاری هستم. الویت اول من کانادا و بعد استرالیا و اروپا هست
نقد رمان بگذار مادر بخوابد
نقد رمان بگذار مادر بخوابد : زندگی سراسر غم و غصه و درد و ناکامی یک خانواده
نقد رمان بگذار مادر بخوابد نوشته ی مهری رحمانیزندگی سراسر غم و غصه و درد و ناکامی یک خانواده بدون اینکه علت این‌ همه بدبختی و راه‌های برون رفت از این باتلاق مشکلات بیان شود!
اصلاً نویسنده نوشته است که نوشته باشد. حال بد روحی بعد از خواندن این کتاب را نمی‌شود به این راحتی تبدیل به حال خوب کرد.
بیشتر بخوانیم۶: نقد رمان “من پیش از تو” را از دست
از سفر کردن (کوله‌گردی و هیچهایک) یاد گرفتم که شرایط زندگی‌ست که اولویت‌ها و دغدغه‌های ما را تعیین می‌کند. مثلا وقتی بالای کوه هستید و دما منفی دو درجه است اولویت این است که چادر برپا کنید و دنبال هیزم بگردید. دیگر مهم نیست که سه‌شنبه باشگاه نرفتید و تمرین نکردید، مهم نیست که با پدرتان حرفتان شده، مهم نیست که فلانی پول شما را نداده و مهم نیست که دلار هر روز گران‌تر می‌شود. اینجا تلاش برای بقاست که مهم است و آدمیزاد به طور غریزی تلاش می‌ک
سلام
یه دختری قبلا بهم علاقه داشت و علاقه ش رو هم با گفتن دوستت دارم ابراز می کرد. خواستگاریش رفتم اما نظرشون نسبت به من عوض شد و بهم جواب منفی داد.
اما ظاهرا وقتی در اینستاگرام استوری میذارم، میاد و اون ها رو نگاه میکنه، این رفتارش چه معنایی داره؟، خواهشا کسانی که از این رفتار سر در میارن توضیح بدن، خصوصا دخترها.
مرتبط :
بیشتر از 2 ماهه که از خواستگارم خبری نشده، ممکنه برگرده ؟
پسری که از خودم دورش کردم، حالا مشکلاتش حل شده، میترسم تحویلم نگی
کتاب با خانمان هکتور مالو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
کتاب با خانمان : در نا امیدی بسی امید است.. پایان شب سیه سپید است..
کتاب با خانماننویسنده: هکتورمالومترجم: محمد قاضیانتشارات: کانون پرورش فکری کودک و نوجوان
خلاصه:
پولینا دختر فقیری است که پدرش از دنیا رفته و مادرش هم مریض است. پولینا و مادرش با گاری و اسبشان، از این شهر به آن شهر می روند تا یک درآمد بخور ونمیری دربیاورند. در این میان، مادر از دنیا می رود و دخترک از شدت بی پولی و تنهایی
آقا «دغدغه» از کجا می آید؟ واقعی ست؟ چقدر مال خودمان هست؟ به خصوص در این زمانه‌ی ما که بنی آدم عذاب یک‌دیگر شدند؛ چقدر برای «دیگری» دردمند یم؟ آیا دیگری واقعاً برای ما مهم است؟ گهگداری از خودم می پرسم که این بشر که آن‌ور دیگر مادر و پدر و فرزند و... نمی‌شناسد و در به در دنبال رهایی و رستگاری خودش هست، آیا این‌ور هم دلش واقعاً برای فرد دیگری می‌سوزد؟ در نگاهش جز برای خود، دیگری را هم می بیند... یا نه؟
چنان می نویسند که ”دلم برای پرستاری که س
میخواستم عکس آپلود کنم. نشد. حوصلم نکشید تا اون هی بچرخه و بچرخه و بچرخه
امروز صب و عصر مغازه بودم
کمی کارای پروژه رو پیش بردم. اما سرم هم شلوغ بود. ظهر اومدم خونه و تا دور خودم چرخیدم شد ساعت ۵ که باز باید پیرفتم مغازه
دو ساعت این وسط با پارتنر حرف زدم
برادر مامان رو برد دکتر. البته با همراهی دایی
امشب هم مامان خونه داییه
عملا مشکلاتش مشکل روانی و اعصابه. اینو حتی دکتر ارتوپد هم فهمید و بهش گفت. قبل از اینکه چیزی بخوان بگن
دیگه بعد ظهر کلی کار کر
مشاوره شیراز
مشاوره شیراز جریان فعال و پویایی بین مراجع و مشاور است که از طریق آن مراجع نحوه برقراری ارتباط با دیگران را می‌آموزد. شیوه‌های معقول برای ارضای نیازهایش را یاد می‌گیرد؛ احساسات ناشناخته‌اش را می‌شناسد؛ اطلاعات وسیع و عمیقی درباره خویشتن به دست می‌آورد و پس از شناخت اهداف زندگی، چگونگی رسیدن به آن‌ها را معین می‌سازد. از این دیدگاه، اعتقادات و نگرش‌ها و رفتار و در نهایت شیوه زندگی فرد از طریق مشاوره دگرگون می‌شود.
ریشه وا
فیزیک نظری به چه درد می‌خورد؟ و فیزیکدانان نظری چه دردی از جامعه و مشکلاتش دوا می‌کنند؟
اغلب کسانی که این سوالات را می‌پرسند، بیشتر علاقه‌مندند تا کاربرد این علوم نظری را بدانند. در پاسخ باید گفت که گاهی صدها سال طول می‌کشد تا بتوان این علوم نظری را به علوم کاربردی تبدیل کرد. بسیاری از پایه‌های اصلی و مهم جامعه‌ی امروزی ما، از ماهواره‌ها گرفته تا کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند، حاصل مطالعاتی هستند که در زمان خودشان به‌هیچ‌عنوان کاربر
شاید از خودتان بپرسید چرا این بلا را بر سرِ وبلاگم آوردم ! چرا تمام راه های ارتباطی را قطع کردم . چرا امکان ارسال نظر را به کلی از بین بردم . چرا دیگر هیچ وبلاگی را دنبال نمی کنم و بنا دارم هیچ نظری در هیچ وبی نظرم . چرا وبم را تبدیل کردم به یک روزنامه دیواری ؟!شاید با خودتان بگویید از سر خود خواهیست . شاید فکر کنید بیدل یک دیوانه است که تصمیمات احمقانه می گیرد . شاید هم هیچ فکری در این مورد نکنید و اصلا برایتان مهم نباشد . واقعا هم چه اهمیتی دارد ؟!
مشاوره کودک چیست؟
بسیاری از متخصصان کودک که سالها در این حوزه فعالیت داشته اند براین باور اند که مشاوره با کودکان فعالیتی بسیار پیچیده و حرفه ای می باشد. به طوری که شخصیت و خصوصیات فردی مشاور ، آموزش های حرفه ای اوتاثیر مهمی بر روابط مشاور- کودک و متعاقبا بر نتایج جلسات مشاوره دارد.
متاسفانه افرادی از مشاغل گوناگون به به ناچار یا بر حسب علاقه به مشاوره با کودکان روی می آورند در صورتی که متخصصان کودک معتقد اند مشاوره کودک فعالیتی حرفه ای و حس
روانپزشک با روانشناس چه تفاوتی هایی دارد؟
عده ای از مردم گاهى اوقات نمی توانند کار روانپزشک را از روانکاو و روانشناس تفکیک کنند. از نظرآموزشی و  فرآیند تحصیلی در ابتدا روانپزشک باید مدرک پزشکی عمومی را دریافت کرده و سپس در زمینه روانپزشکی تخصص خود را اخذ نموده و در ادامه آموزش بیماری های روانی را دیده و متخصص روانپزشک شود اما روانشناس در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و سپس دکتری مدرک خود را گرفته و سپس به کار مشاوره مشغول

تقویت مو - رفع درد مفاصل ،آرتروز - افسردگی ، رماتیسم - ام اس - سایر بیماری های خود ایمنی - کولیت روده، رفع سر دردهای میگرنی و...
#آنالیز #سوپر_فود (NBS)علت اصلی مشکلات بدن ، تغذیه و استرس می باشد که خود استرس 60 درصد آن مربوط به تغذیه فرد میباشد و با تغذیه کنونی جامعه که متاسفانه از برنج و گندم و ذرت و باقی گیاهان #تراریخته استفاده می شود و روغن های خوراکی که از دانه های تراریخته حاصل شده است و همچنین استفاده از گوشت دام ها و طیورکه خود آنها ازآنتی بی

تقویت مو - رفع درد مفاصل ،آرتروز - افسردگی ، رماتیسم - ام اس - سایر بیماری های خود ایمنی - کولیت روده، رفع سر دردهای میگرنی و...
آنالیز سوپر_فود (NBS)علت اصلی مشکلات بدن ، تغذیه و استرس می باشد که خود استرس 60 درصد آن مربوط به تغذیه فرد میباشد و با تغذیه کنونی جامعه که متاسفانه از برنج و گندم و ذرت و باقی گیاهان #تراریخته استفاده می شود و روغن های خوراکی که از دانه های تراریخته حاصل شده است و همچنین استفاده از گوشت دام ها و طیورکه خود آنها ازآنتی بیو
صبح تو راه داشتم به سمیرا میگفتم چه حس جالبی داره اینجا بودن و اینجا زندگی کردن برای چند ماه. انگار که اون آدمی که در ایران در همه‌ی این سال‌ها ساختی با همه‌ی مشکلاتش، دغدغه‌هاش، تعلقاتش، گذاشته باشی فریزر و اینجا صرفا خود خود تنهاییت رو اورده باشی. عین یه آدمی که تازه به دنیا اومده یا مثلا یکم شبیه مردن باشه. ولی چون قراره چند ماه دیگه برگردیم انگار که کامل نمرده باشیم، وقتی دلمون تنگ میشه میدونیم چند ماه دیگه برمیگردیم همه چیزهایی که دوس
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- علت شکست
کمونیست- وسرمایه داری خشن- هدف از خلقت ساختن انسانی است که دراوج عقل ناب
واحساسات متعالی  به موجودات بخصوص به
انسان ودرنهایت به خداوندمنان است واین امر درگرو ه تعلیم وتربیت ودرک متعالی
واخلاق  برجسته است انسان مونس انسان فرد
دیگری درخارج ننگرد بلکه جزو پاره ای از وجود خودبنگرد شناخت چهارده معصوم علیه
السلام صلواته الله علیهم اجمعین از هممین زاویه است پیامبر اکرم صلواته اله علیه
واله والسل
دیشب بدترین حالت بی‌حوصلگی و کلافه بودن رو داشتم؛ که البته دلیلش حرفا و قضاوتای یه دوستی بود که باعث شد حس منفی بهم منتقل بشه... و بعدش استرس
به فاطمه پیام دادم که حالم خوب نیست و همین یه جمله کافی بود که کلی تلاش کنه حالم خوب بشه و گفت بیا اسم و فامیل بازی کنیم؛ دیگه کلی مسخره بازی در اورد و خندوند منو که حالم بهتر شد ولی آخرش تا ساعت ۴ نتونستم بخوابم و دوباره از ساعت ۶ تا ۱۰ بیدار بودم و بازم کلافه؛ ولی تصمیم گرفتم یه کپشن بنویسم راجب کرونا و ن
«أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ»
آگاه باش که با یاد خدا دل‌ها آرامش مى‌یابد. (رعد۲۸)

شاید گاهی اتفاق بیفتد، که در زندگی، هنگام برخورد باسختی ها و مشکلات، هرکاری را انجام می دهیم تا راه چاره ای و نجاتی پیدا کنیم 
ولی زندگی، آنچنان فشار و سختی اش را بر دوش انسان وارد می کند، جوری که ، رمقی و امیدی به ادامه زندگی نمی ماند و حسِّ نخوت و سر شکستگی به انسان دست می‌دهد، که گویی از دیگران و هر آنچه که در دنیا وجود دارد، خسته و دل بریده
عاشقی دلداده بود ، آموزگار
زد زمینش در تصادف روزگار
انقلابی بود کشور ، ملتهب
گشته بر امر معاش خود دچار
جنگ شد آغاز ، درمان سخت شد
مشکلاتش بار شد بر روی بار
دل اسیر قامت بیمار بود
لطف تدریس از برایش شد فشار
درد وجدان رفت در عمق وجود
 کرده احساس خیانت ،  بیقرار
دید در رویایِ خود ، نسل بشر
بی سلاح عشق هر یک یک شکار
هرمعلّم لازم است تا با خِرَد
داده از مهرش به هستی اعتبار
از مهارتهای خوب زندگی ،
گفتگو کردن و رقص جویبار
صبر و خلّاقیّت و عفو و گذشت
مع
حکومت آخرین تزار روسیه با فاجعه آغاز شد. چند روز پس از تاجگذاری در ماه مه ۱۸۹۶، جشنی در میدان خودیانکا، میدان مشق نظامی درست در بیرون مسکو ترتیب داده شد. صبح زود نیم میلیون نفر پیشاپیش در آنجا گرد آمده بودند و امیدوار بودند از دست تزار جدید لیوان‌های آبجوخوری یادگاری و بیسکویت‌هایی که تاریخ و مناسبت این رویداد به صورت نقش‌برجسته روی آن حک شده بود هدیه بگیرند. آبجو و سوسیس رایگان قرار بود به مقدار فراوان میان جمعیت توزیع شود. وقتی جمعیت بیش
سلام به دوستان عزیز
جریان از این قراره که برام یه خواستگار خیلی خوب اومده بود، واقعا خیلی عالی بود، واقعا اعصابم از دست بابام خورده، چون بدون این که درست و حسابی با من مشوت کنه جواب رد داده و ژفته دخترم از پسر شما خوشش نمیاد!
پسره واقعا منو زیاد دوست داشت ولی موندم چرا بابام الکی آبروی منو برد که اون ها فکر کنن که من ناز کردم در صورتی که این طور نیست. 
کلا آبروم رفته، الان همه فکر میکنن من ناز و پیاز کردم، ولی این طور نیست . چطوری به خواستگارم ب
دنیای امروز،دنیای گوناگون رسانه ها و هجوم گسترده ی پیام هاست.در هر دقیقه،پیام های بی شماری دریافت و روانه می کنیم.پیام ما در یک چشم به هم زدن،به دورترین نقاط جهان می رسد و منتشر می شود.در چنین جهانی ما هم باید درست بیندیشیم و خود را به ابزارهای زیستن در ان،مجهز کنیم.
یکی از ابزارهای موثر زیستن در جهان امروز،مهارت ((نوشتن)) است.کسانی که حرفی برای گفتن دارند و می توانند بنویسند،افکار خود را به راحتی با مردم جهان به اشتراک می گذارند و سخنان خود ر
دنیای امروز،دنیای گوناگون رسانه ها و هجوم گسترده ی پیام هاست.در هر دقیقه،پیام های بی شماری دریافت و روانه می کنیم.پیام ما در یک چشم به هم زدن،به دورترین نقاط جهان می رسد و منتشر می شود.در چنین جهانی ما هم باید درست بیندیشیم و خود را به ابزارهای زیستن در ان،مجهز کنیم.
یکی از ابزارهای موثر زیستن در جهان امروز،مهارت ((نوشتن)) است.کسانی که حرفی برای گفتن دارند و می توانند بنویسند،افکار خود را به راحتی با مردم جهان به اشتراک می گذارند و سخنان خود ر
سگو دیشب کلی پارس کرد و دو بار نصف شب بیدارم کرد. این اولین بارش بود. ظهر دلیلش رو فهمیدم. مامانش دیشب صدای گریه ش می اومد. صبح هم دیر بیدار شد و چند باری با تلفن حرف می زد و گریه می کرد. سگو هم غمگین کز (شما هم میگید این اصطلاحو؟ ) کرده بود پشت در ورودی و حتی نمی رفت تو اتاق مامانش :|  آخه لعنتی تو چرا اینقدر احساساتی هستی؟‌:(

شب قبل از سال تحویل من تنها خونه بودم. جنی بهم گفته بود یکی از دوستاش گفته من اون شب تا دیروقت جلسه دارم صبح هم باز باید ب
وجود دوست تو زندگی هر ادمی ضروریه.
مخصوصا یه دوست صمیمی و قابل اعتماد که بتونی با خیال راحت و بدون نگرانی هر حرفی رو که داری باهاش بزنی.
درخلال این حرف زدنها میتونه باهات همدلی کنه و باعث ارامشت بشه و تحمل سختی هارو برات راحت تر کنه. به نظر من ادم که از مشکلاتش حرف میزنه بارشون رو سبکتر میکنه. همچنین وقتی درباره مشکلاتت حرف میزنی ممکنه در همون حین تعریف کردن خودت راه حلی پیدا بکنی و حتی ممکنه دوستت یه پیشنهادی بهت بده که بتونه راه حل خوبی باشه
امروز میخوام همه حرفای دلم و بزنم برامم مهم نیست چطور قضاوت بشموانمود نمیکنم اینجا برام مهم نیست!
این یه صفحه شخصیه
چندوقتیه حوصله دنبال کردن وبلاگ جدید ندارم!!
هر پستی که میخونم احساساتم و میگم و نظر ارسال میکنم
انگار نظر نذاشتن کلاس داره!!!!
یا گذاشتن نظر زیر پست کسی که 4تا نظر بیشتر نداره بی کلاسی به حساب میاد
ولی وقتی یه نفر شونصدتا دنبال کننده داره و 30،40تا نظر داره اونجا نظر میذارن که مثلا ما خیلی خاصیم و با همچین ادم هایی نشست و برخواست د
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
محمد بن عبید، عن حماد، عن محمد بن مسلم قال: دخل أبو حنیفة على أبی عبد الله علیه السلام فقال له: إنی رأیت ابنك موسى یصلی والناس یمرون بین یدیه فلا ینهاهم، وفیه ما فیه فقال أبو عبد الله علیه السلام: ادع لی موسى، فلما جاءه قال: یا بنی إن أبا حنیفة یذكر أنك تصلی والناس یمرون بین یدیك فلا تنهاهم، قال: نعم یا أبه إن الذی كنت اصلی له كان أقرب إ

مثل دانه های قهوه باش ! 

زن جوانی پیش مادر خود رفت و از مشکلات زندگی خود برای او گفت!                                                     
اینکه او از تلاش و جنگ مداوم برای حل مشکلاتش خسته شده است!
مادرش او را به آشپزخانه برد و بدون آنکه چیزی
23 روز مانده تا تحریم شرکت در انتخابات ... آنقدر هیجان دارم که این دوره قرار است برخلاف دوره های قبلی، شرکت نکنم و رای دهم که حد و حساب ندارد!!

تحمل این سختی ها برای من چه فایده ای دارد؟

من تو این مملکت انواع و اقسام سختی ها و مشکلات را تحمل کنم تا روحانی های صیهونیست صفت، احمدی نژادی های صیهونیست صفت یا جمهوری صیهونیست صفت باقی بمانند؟ می خوام صد سال سیاه باقی نماند. فایده اش برای من چیست؟!

من تو این مملکت انواع و اقسام سختی ها و مشکلات را تح
        بسم الله الرحمن الرحیم

به جای اینکه در انجام اموربگیم
          این چی میگه اون چی میگه یا
         در نهایت من چی میگم. ببینیم
              خدا چی میگه

تا شدم حلقه به گوش این و آن
مشکلاتم یک به یک آمد عیان
هر کسی گفتا چنین در وصف من
دیگری گفتا به وصفم آن چنان
هر چه کردم تا به دست آرم دلی
 بر دهانم خیل دل ها زد عنان
هیچ کس از کار  من راضی نشد
خود فزودم بر خودم بار گران
دل حرم کردم به خود آید دلم
تا شوم حلقه به گوشش آنچنا
ب نام خداوند دل های پاک که نامش بود در دلت تابناکب نام کسی که تو را آفرید سرآغاز عشق است و نور و امیداول از همه بگم که امید و نور و عشق میخوام واسه تموم همنوعام،چون تا اینا نباشن زندگی واقعاً پوچ و بی معنی....و آدم هر چقدر بی نیاز ،با وجود نداشتن این ۳ چیز باز نیازمندِ1) آرزوم برای تموم شما عزیزان و مردمم ، عشق و برکت الهی ، سلامتی ، خنده از ته دل ، دلی بزرگ داشتن...2) دوس دارم همه اندازه قلبشون سهمی داشته باشن از این زندگی، کسی نباشه درد داشته باشه،
۱. دو موضوع در ذهنم بود که در اولین فرصت بیایم و در دو پست جداگانه مفصلا در موردشان بنویسم. آن قدر فرصت نشد که الان یکی از موضوعها را یادم نمی آید چه بود! فقط می توانم امیدوار باشم تا زمانی که فرصت نوشتن دست بدهد (و من هم صمیمانه دستش را بفشارم!) این یکی موضوع در ذهنم بماند!

۲. آبی جان کامنتت برای پست قبل عااااالی بود. چون می خواستم جواب مفصلی برایش بنویسم، تا الان تاییدش نکرده بودم. ولی الان بدون جواب تایید می کنم (چون حیف است دیگران نخوانند) و حت
بهترین مشاوره خانواده در شهریار

بهترین مشاوره خانواده در شهریار: با گذشت زمان و ایجاد تغییرات و تحولات زیاد در عرصه های مختلف، حوزه روانشناسی و مشاوره نیز دچار تغییرات بسیاری شده است. بدین صورت که افراد می‌توانند از جلسات غیر حضوری در زمینه مشاوره نیز بهره مند شوند. حال این جلسات می توانند تلفنی، آنلاین و یا طبق گذشته حضوری باشد. در زمینه مشاوره خانواده که یکی از مهم ترین اصول روانشناسی در دنیای علم مشاوره می باشد؛ فرد جهت کاهش مشکلات خا
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک
سلام
جمعه‌ای دیگر و تفال به دیوان خواجه‌ی شیراز؛ حرفی نیست جز این‌که فرداشب شب ولادت حضرت ولی‌عصر (عج) است. این شب عزیز رو تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و امیدوارم مورد لطف و نظر خاص حضرت قرار بگیریم و به زودی جشن ظهور حضرتش رو برپا کنیم. ان‌شاءالله مشکلات مردم عزیز و بزرگوار ایران، خاصه کسانی که هنوز درگیر سیل و مشکلاتش هستند با دعای حضرت در اسرع وقت حل و جبران بشه؛
بسم‌الله...

متا
        بسم الله الرحمن الرحیم

خدا چی میگه

بسم الله الرحمن الرحیم

خدا چی میگه

بسم الله الرحمن الرحیم

خدا چی میگه

شماره مشاوره خانواده
شماره مشاوره خانواده: این روزها با افزایش مشکلات خانوادگی اکثر خانواده ها به دنبال مشاوره خانواده مطمئن و با تجربه می باشند تا مسائل موجود در خانواده خود را به حداقل برسانند. مشاوران خانواده نقش بسزایی در کاهش دغدغه های موجود بین اعضای خانواده خواهند داشت. همه ما می‌دانیم که خانواده به عنوان پایه و بنیان زندگی هر شخص نقش بسیار مهمی در آینده و زندگی اخلاقی، اجتماعی و شخصی هر فرد خواهد داشت
بنابراین نیاز به یک مشاور خا
بچه های گل توی خونه. از خواهرم پرسیدم از "ن" خبر دارد یا خیر. خواهرم نمیدانست روابطم را با او قطع کرده ام و وقتی فهمید تعجب کرد. در وصف چرایی کارم توضیح دادم رابطه ما معطوف به جویا شدن حال هم و داد و ستد اخبار است. اخبار هم دو دسته اند:
۱:کارها و اخبار خوب. که دو حالت دارد->
الف:انهایی که "ن" ازشان تقلید میکند.
ب:انهایی که "ن" ارزو میکند کاش میشد ازشان تقلید کند و چون نمیشود، حسرت میخورد. شاید حسرت، شاید حسادت. 
در توضیح ازاردهندگی مورد الف گفتم
رایج ترین ایرادی که مالکین خودروهای دنده اتومات  ازش گلایه دارن همین تقه زدنه و این مشکل به فشار روغن و کیفیت و سلامت قطعات داخلی گیربکس مربوط میشه.
برای اینکه در مورددلائل تقه زدن بیشتر بدونید و دانش فنی تون بالاتر بره فایل ویدئوئی که یکی از تعمیرکارای گیربکس اتومات تهیه کردن رو اینجا براتون میفرستم .با تذکر این نکته که تقه زدن اگه فقط در حد تکونهای ملایم گیربکس موقع تعویض دنده یا حرکت باشه ایراد جدی نداره و تقریبا همه گیربکسهای اتومات ای
یکی از مشکلاتی که با مردها دارم، و شاید بهتر است بگویم که یکی از مشکلاتی که با یکی از ویژگی‌های مردانه دارم، این است که وقتی یک زن، یا یک انسان با ویژگی زنانه، شروع می‌کند به درد دل کردن، مردها خیال می‌کنند که باید موتور «منطق» را روشن کنند و گاز بدهند و هرچه سریعتر راهکار ارائه کنند. در صورتی که زن صرفا خواسته بلند بلند فکر کند و نیاز داشته که کسی او را درک کند و بداند که در تحمل این احساسات مزخرف، تنها نیست. حالا تصور کنید که در کشوری هم
ما
در زبان ترکی به پیراهن های بلندی که مثل یه مانتوی گشاد هستند و معمولا پیرزن ها
می پوشند دُن میگیم. حاجی ننه ام خدابیامرز همیشه دُنِ سه دکمه با رنگ تیره و گل
های ریز سفید می پوشید که نیم تنه ی بالایی و پایینی اون رو یه کِش از هم جدا می
کرد. سوتین هم نمی بست. این رو از آویزون بودن پستان های درشتش فهمیده بودم. یک
کمی سرحال تر که بود موهای حَنا شده اش رو از دو طرف می بافت و تا وسط کمر رها می
کرد. می گفت خدابیامرز حاجی سهراب عاشقِ موهای بافته شده و سین
کمبود یاران مومن و مجاهد همواره یکی از علل عدم جهاد و قیام ائمه بوده و در مورد امام مهدی(عج) نیز چنین است کما اینکه: امام صادق (ع) فرمود: عباد بن کثیر(عابد مکه) به هنگام جوانى با (جدم) على بن الحسین (امام سجاد (ع))در راه مکه مواجه شد و گفت: اى علی بن حسین! جهاد را با مشکلاتش وانهاده‌اى و به حج و عمره بى‌خطر، پرداخته‌اى؟ با آنکه قرآن مجید مى فرماید: «خداوند جان و مال مؤمنان را در برابر بهشت جاودان خریدار است به شرطى که در راه خدا پیکار کنند: بکشند و
من هر شب قبل از خواب با ذوق خاصی هر پست رو می نویسم. فکر این که روزی چند نفر پستام رو می خونن و حالا اگه چیزی به ذهنشون خطور کنه دراون مورد توی زندگیشون واسم می نویسن باعث میشه من هر شب با ذوق پستام رو بنویسم. چرت و پرت زیاد می گم، شاید به نظر زندگی یکنواخت و کسل کننده ای داشته باشم ولی به هر حال اینا ساعتای یه موجود زنده ست و حداقل واسه خودم ارزش زیادی داره... الان که فکرشو می کنم اصلن نداره چون اگه داشت انقدر بی خیال هدرش نمی دادم... کاش همین الان ص

#آنالیز #سوپر_فود (NBS)علت اصلی مشکلات بدن ، تغذیه و استرس می باشد که خود استرس 60 درصد آن مربوط به تغذیه فرد میباشد و با تغذیه کنونی جامعه که متاسفانه از برنج و گندم و ذرت و باقی گیاهان #تراریخته استفاده می شود و روغن های خوراکی که از دانه های تراریخته حاصل شده است و همچنین استفاده از گوشت دام ها و طیورکه خود آنها ازآنتی بی
هرروز که میگذره، بیشتر می فهمم که قبلا چقدر نادون بودم، حتی الانم خیلی چیزا رو نمی دونم، خیلی چیزها مونده که باید کم کم یاد بگیرم. ولی امسال چیز های خوبی فهمیدم که دونستنش برا شما شاید خالی از لطف نباشه.
هر آدمی که چند روز با تو مهربون بود، اسمش دوست نیست، شاید خیلی طول بکشه ولی بالاخره وقتی که توی موقعیت بدی هستی، یا ترکت میکنه و میره، یا یه ضربه میزنه و میره، این آدما فقط باعث شدن که من دیرتر اعتماد کنم. 
می دونی چیه؟ یه سری آدمها ظرفیت جنس مخ
1)شناخت شخصیت نوجوان
مشکل اغلب والدین آشنا نبودن با ویژگیهای این دوران است. به همین دلیل رفتارهای ناخوشایند نوجوان را غیرطبیعی میدانند،که سبب بروز عکس‌العمل‌های نادرست شده و به تیرگی روابط می‌انجامد.
2) استفاده از تغافل
یا نادیده گرفتن؛ یعنی مشکلاتش را بزرگ نشان نداده و او را به لحاظ رفتارهایش دائم بازخواست نکردن
3) راهنمایی به جای دستور دادن
از خودش کمک گرفته و به او نشان دهید که نخستین مسول حل مشکل، خودش است و باید اقدام کند. والدین با تب
هزار لب لباب : سخنان سلطان عارفان امام علی (ع)
26- در باب حیرت، راز، معما:

بزرگترین راز، مرگ است.
هر گاه در کسی صفتی شگفت آور دیدی در انتظار صفات شگفت آورتری نیز باش.
درباره قضا و قدر زیاد کنجکاوی مکنید که راز بزرگ خداست.
حیرت آورترین چیز عالم، قطعه گوشت خون آلوده ای به نام دل است.
خداوند از خود شما به شما نزدیکتر است.
هر که خود را شناخت مشکلاتش حل شد.
از آنچه که نیست آنچه هست را بگیر.
بسا که پس افتاده پیش می افتد و پیش می افتد و پیش افتاده به پس.
بسا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها